Darts / 【D.craft】Absolute Kasumi Sato Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A new model that has evolved drastically from the previous Kasumi Sato signature model, the Matador!
The overall length has been increased by 3mm, and the cut design has been drastically changed to match the long size specifications.
By combining the new hard grip, it has a stable grip and powerful flight to catch the target!
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:45mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kasumi Sato Model Items
-
TARGET
JENDEAVOUR GENERATION 2 KASUMI SATO MODEL SWISS POINT 22g 190560JPY 24,800 ( USD 157.79 )
-
TARGET
ENDEAVOUR KASUMI SATO Model 2BA 210347JPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TARGET
K-FLEX ENDEAVOUR KASUMI SATO MODEL Shape Medium Clear Purple 410318JPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TARGET
ENDEAVOUR GENERATION 3 KASUMI SATO MODEL 2BA 210805JPY 24,800 ( USD 157.79 )
-
TARGET
K-FLEX ENDEAVOUR KASUMI SATO MODEL Standard Short Clear Purple 410319JPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TARGET
JENDEAVOUR GENERATION 2 KASUMI SATO MODEL 2BA 210451JPY 18,480 ( USD 117.57 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )