Darts / 【D.craft】BOMBER BULLET
( 2 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | No Groove |
| Length | 25.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 15.0mm |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new D.craft Bomber is here!
A short barrel that flies like a bullet!
Specifications
Material:Brass
Length:25mm
Maximum Diameter:15mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Japan Review
4.50
2 Reviews
|
|
1 |
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2019-08-15
No kidding, it's good!
I bought it thinking it was a brass play barrel, but it flies pretty well, the shape is exquisite, and I'd recommend it for beginners to develop a feel for throwing!
3 people found this helpful
2019-09-05
I bought it for fun, because it was cheap, and it flew straight and was more fun to throw than I thought it would be! It is a product that I can think of as fun to throw! The only drawback is that it is heavy at 22g and sticks quite deep, so it takes a lot of force to pull it out.
0 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 107.91 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )