Darts / 【DYNASTY】KATANA MEITOU Shishi2 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The incomparable sharp teeth that sublimated.
The vivid impression and sensation that can be felt from the moment of touch far surpasses the previous work.
Delicate yet powerful, the grip never wavers from any direction, and it flies sharply and gracefully.
The beautiful black and gold coating is also a dignified color combination unique to the series.
The included flight comes with pre-drilled holes for the shell lock.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:42.0mm
Maximum Diameter:7.6mm
Barrel Weight:19.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight with KATANA logo x 3 (1 set)
L-SHAFT Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
SHELL LOCK x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )