Darts / 【MONSTER】INTRUDER BLUE STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
INTRUDER BLUE
The unique grip area placed at the back of the barrel and the two ring cuts at the end realize the best release.
In addition, the precise outline that has been carefully designed maximizes the grouping performance and eliminates the anxiety of the player.
The barrel is finished with a bright blue coating for a powerful look.
Depending on the production lot, there may be some unevenness in the coating.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:43.0mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel Weight:20.5g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )