Darts / 【TARGET】CARRERA V-STREAM V2 2BA 18g 210008
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The new Carrera series is inspired by the design and perfect shape of the Elysian 3.
With a distinctive V-STREAM cut on the front section and a blue titanium coating for improved grip and feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:48.0mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:16.3g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Flight-L
Yukari Fujino Model ver.1 slim MIXJPY 750 ( USD 4.76 )
-
OUTLINE
ouc0101 BlackJPY 6,600 ( USD 41.98 )
-
CAMEO
GARMENT2 PINKJPY 5,808 ( USD 36.94 )
-
MoA
Omniscience Darts Case CreamJPY 2,530 ( USD 16.09 )
-
TARGET
BOLIDE 02 SWISS POINT STEEL 23g 190055JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Doron
UNISEX recovery_calf Black LJPY 5,060 ( USD 32.18 )