Darts / 【TARGET】DAYTONA DF12 18g 2BA 101806
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The new flagship series applying the processing technology of the concept model!
The trapezoidal prism area adopted in the first generation "ELYSIAN" is placed on the entire surface.
The groove of the new feeling that supports the grip brings out new possibilities!
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length:48.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.3g
Standard:2BA
Contents
Darts Set x 1
Carbon Spare Top x 6
Flight Protector x 9
DAYTONA FIRE Special Flight x6
DAYTONA FIRE Pin Badge x 1
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
CONDOR
AXE Standard Medium PurpleJPY 1,680 ( USD 10.65 )
-
TARGET
RISING SUN 3.0 Haruki Muramatsu Model 2BAJPY 14,768 ( USD 93.69 )
-
TARGET
RISING SUN 3.0 Haruki Muramatsu Model No.5JPY 14,768 ( USD 93.69 )
-
CONDOR
AXE Neon Nightmare Stowe Buntz Model Singslim Medium Neon YellowJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
DYNASTY
dnc0507 BlackJPY 5,480 ( USD 34.76 )
-
CONDOR
tdf6531 Standard ShortJPY 1,120 ( USD 7.10 )