Darts / 【TARGET】ROB CROSS model 80 BLACK 2BA 18g 210003
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The 2019 World Champion, Rob Cross, has created the
Perfectly designed tungsten 80% barrel!
Specifications
Material:80% Tungsten
Length:48.5mm
Maximum Diameter:6.2mm
Barrel Weight:16.3g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
ROB CROSS Model Items
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 22g 190209JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL SWISS POINT 22g 190407JPY 18,800 ( USD 119.27 )
-
TARGET
ROB CROSS INK FLIGHT & SHAFT KIT Short 3set 420013JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 23g 190210JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
ROB CROSS INK BUNDLE Shape 3set 337420JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
K-FLEX ROB CROSS MODEL Standard Intermediate Black 410130JPY 2,480 ( USD 15.73 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )