Darts / 【COSMODARTS】Steve West model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 52.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 159.59 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/2 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The signature model of Steve West (Steve West) who is active mainly in PDC.
It is a design that is traditional visual, but also firmly in control of the trend.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 52.5mm
Maximum diameter:6.2mm
Barrel Weight:20.4g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Steve West Model Items
-
Fit Flight AIR
Steve West model ShapeJPY 946 ( USD 5.91 )
-
Fit Flight Air
Steve West Model ver.3 Shape WhiteJPY 970 ( USD 6.07 )
-
Fit Flight
Steve West Model ver.2 Standard DblackJPY 711 ( USD 4.45 )
-
COSMODARTS
Steve West model steelJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
Fit Flight
Steve West Model ver.2 Shape WhiteJPY 825 ( USD 5.15 )
-
Fit Flight
Steve West Model ver.3 Standard WhiteJPY 870 ( USD 5.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.70 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.27 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.40 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.58 )