Darts / DMC BRASS DARTS
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
DMC's Brass Darts are back with a new look!
The shape is easy to throw for beginners as well as advanced players.
Specifications
Material: Brass
Length: 50.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel Weight:About 15.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Please note that DMC shafts and other accessories may differ from the pictures.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )