Darts / 【TARGET】THE MIRACLE steel swiss point Mikuru Suzuki Model
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 50.5mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Celebration: The first Asian & Japanese player!
PDC THE GRAND SLAM OF DARTS 2019!
The second generation of Mirai Suzuki's model is now available!
Unlike the soft tip barrel, the grip area is pixel cut to symbolize the Target.
All black titanium coating with diamond shape miracle green.
New SWISS POINT mechanism for easy point adjustment.
Steel tip barrel tuned for the re-crowning of the World Champion is proudly completed!
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall length: 50.5mm
Maximum Diameter:6.6mm
Barrel Weight:24.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
SWISS FIRE POINT SILVER 30mm #100086 ×3(1set)
Mikuru Suzuki Model Items
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 7 MIKURU SUZUKI Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210491JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
L-Flight
PRO Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA shape KAMI MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
THE MIRACLE GENERATION 6 MIKURU SUZUKI Model 2BA S-DARTS Limited 210425JPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
TARGET
TEAM PRO MIKURU SUZUKI BRASS 2BA 18g 180063JPY 3,199 ( USD 20.35 )
-
L-Flight
EZ Mikuru Suzuki Model ver.6 typeA Standard MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
PRO Mikuru Suzuki Model ver.3 shape KAMI Gun MetallicJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )