Darts / 【DYNASTY】A-FLOW GOLD LINE WATER2
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | No Groove |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
An update of the popular WATER.
The beautiful flowing form is still intact.
In this work, in order to complement the main grip area of no-groove, without being too assertive
Place a mild spherical cut that gives the absolute feeling.
The weight of the barrel is 21.0g, which is the best match with the simple structure.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length:47.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:21.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x3(1set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )