Darts / 【DYNASTY】KATANA KIWAMI Gou steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A sword with a blade that can pierce even a rock and functionality that gives a sense of delicacy coexist.
This Japanese style torpedo barrel has a smooth curved frame with a tough yet delicate ring cut.
At first glance, it looks like a peculiar form, but when you grip it, it feels as if it is absorbed by your fingers.
The curved body of the Torpedo Barrel is a perfect match to the barrel.
Enjoy the precise control and the dynamic flight through the target.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:38.0mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )