Darts / 【TARGET】VAPOR 8 BALCK GREEN SWISS POINT steel 22g 190033
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.85mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The SWISS POINT version is added to the series characterized by fine axial cuts and black coating.
Specifications
Material: 80% tungsten
Length:54.0mm
Maximum diameter:6.85mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
SWISS POINT×3
SWISS POINT Replacement Tool
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
Ryusei Azemoto COLLABORATION T-SHIRT 2023 Black&Green XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
one80
Strike 05 Steel 24gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model SteelJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
FLAGS
T-Shirts Standard White XXXLJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
PICPIN
Kafunsho EJPY 500 ( USD 3.17 )
-
one80
Emorite 04 Steel 25gJPY 12,100 ( USD 76.98 )