Darts / 【TARGET】LEIGHTON BENNETT Model G1 steel 20g 190030
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Leighton Bennett Model
2019 BDO World Youth Champion
New BOOM BOOM LEIGHTON BENNETT model steel tip barrel!
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.8mm
Maximum Diameter:6.1mm
Barrel Weight:20.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
taf1012 ShapeJPY 360 ( USD 2.26 )
-
TARGET
CHARIS G3 Cathy Leung Model 2BA 210280JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
CONDOR
Fidel Corral Martin Model Chick small short mixJPY 1,180 ( USD 7.42 )
-
TARGET
VISION FLIGHT 331840JPY 275 ( USD 1.72 )
-
TARGET
COOL PLAY SHIRT RVB Raymond van Barneveld 2017 XSJPY 8,148 ( USD 51.31 )
-
UNICORN
Momoka Hayashi Model Pesca MOMOKA GOLD US 18gJPY 17,000 ( USD 107.06 )