Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE BORIS Boris Krcmar Model 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Another choice of the strongest champion
Based on the 15.5, the weight and balance of the Boris heavy type 19 has been adjusted.
Pursuing the ease of throwing by weight and balance.
Model that maximizes the response finished with only a wide double ring cut.
Four types [14.5], [15.5], [18] and [19] are used to achieve constant victory.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter:6.3mm
Barrel Weight:19.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight x3(1set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tip x 3 (1 set)
Boris Krcmar Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT BORIS Boris Krcmar Model 18gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type BORIS2 Boris Krcmar Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
L-Flight
PRO Boris Krcmar Model KAMI Shape blackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BORIS Boris Krcmar Model 15.5gJPY 10,000 ( USD 63.62 )
-
TIGA
FUSION International Dumdum 36 Boris Krcmar ModelJPY 19,555 ( USD 124.43 )
-
TIGA
SMART DARTS CASE Boris KrcmarJPY 2,800 ( USD 17.82 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
hcf0012 ShapeJPY 594 ( USD 3.77 )
-
MASTER STROKE
T-shirts Yasuyoshi Matsumoto ver.1 White XSJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
one80
Ascent 04 Steel 24gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
Harrows
GRAFLITE WALLETJPY 1,527 ( USD 9.71 )
-
MASTER STROKE
T-shirts SEIGO ASADA United Black XLJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
G's DARTS
gsd0035 Tungsten 90% TorpedoJPY 10,695 ( USD 68.04 )