Darts / 【S4】Zeus4 gravity 10th anniversary model Enclosed PHOENicA with limited style
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | S4 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
SURGE STORM POINT Srctic 30mm 108397JPY 1,900 ( USD 12.08 )
-
TARGET
CHRONO PRO GRIP EVO TITANUM SHAFT Short 380340JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
one80
Gunner4 Lourence Ilagan Model Black Sand Blast 2BA 20.5gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
Red Dragon
Raptor GT Rainbow PointsJPY 2,343 ( USD 14.90 )
-
BULL'S
Max Hopp 95% Max95 20g softtipJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
darts on
darts case PurpleJPY 2,722 ( USD 17.31 )