Darts / 【Harrows】NOCTIS PARALLEL 90% steel 26gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Noctis is a barrel that makes full use of the delicacy of the machine.
Two types are available, a straight parallel barrel for a consistent grip pattern and a short bomb barrel.
Black, cool grey and silver are mutually colored to create a stylish dart.
Comes with a silver midi with super grip carbon shaft and the new prime flight.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Maximum Diameter:7.1mm
Overall length:50mm
Barrel weight:26.0g
Barrel match weight: ±0.05
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
TIP AND SHAFT CASE ALUMITE GoldJPY 1,309 ( USD 8.32 )
-
L-Flight×TIGA
PRO Ryusei Azemoto Model 2024 ShapeJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO5 KANEKO KENTA MODELJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
Harrows
DARTMAN WALLETJPY 1,304 ( USD 8.29 )
-
L-Flight
flf0246 StandardJPY 712 ( USD 4.53 )
-
TARGET
CARRERA V-STREAM V1 2BA 20g 210007JPY 14,300 ( USD 90.98 )