Darts / 【TARGET】COLOURS PRIME MAYO Mayuko Morita model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 70% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 37.0mm |
| Weight (barrel Only) | 14.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The popular player's model of the PRIME series has been added to the beginner set "COLOURS"!
An easy to handle 70% tungsten barrel set with a personal color original case included.
Small size outline with sharp groove.
Short barrel with light weight finish for easy control.
Specifications
Material: 70% Tungsten
Length:37.0mm
Maximum Diameter:7.1mm
Barrel Weight:14.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Pixel tip x 12 (4 sets)
Free standing wallet case
Mayuko Morita Model Items
-
L-Style
KRYSTAL ONE Mayuko Morita Model ver.2 Type-A ClearJPY 3,600 ( USD 22.68 )
-
TARGET
PRIME SERIES MAYO GENERATION-5 Mayuko Morita Model 210291JPY 15,000 ( USD 94.51 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Morita Model ver.2 Type-A Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Moritai Model ver.1 shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Morita Model ver.2 Type-B Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Mayuko MoritaJPY 5,000 ( USD 31.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )