Darts / Exclamation Darts EX-gazer Hugo Leung model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | exclamation darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
EX-gazer 2BA
Sports Darts Championship U-22 2019 Winner
HONG KONG TOUR 2019, 2nd place in the annual ranking
He was also selected to represent Hong Kong in the steel darts
Hugo Leung is the second model of the new generation of Hong Kong players who have achieved remarkable success in recent years.
Hugo Leung's second model.
The combination cut is placed from the tip to the back end of the 46mm length.
The combination cut from the tip to the back end of the 46mm serves to raise the grouping system of the user.
This is the barrel to get the result in any condition.
SPEC
MaterialTungsten 90%.
Length 46mm
Maximum diameter 7.3mm
Weight 18g (barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Hugo Leung Model Items
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Small Extra Long MIXJPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
TRiNiDAD
LHUGO TYPE2 Hugo Leung Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
Exclamation LML Challenger 1.0 Hugo Leung Model JPY 15,660 ( USD 99.36 )
-
TRiNiDAD
HUGO Hugo Leung Model SteelJPY 13,200 ( USD 83.74 )
-
TRiNiDAD
DartsCase PLAIN Smart Hugo Leung Model WINGS OF THE SWORDJPY 5,200 ( USD 32.98 )
-
Exclamation Darts
LML Challenger 1.0 Hugo Leung Model SteelJPY 15,660 ( USD 99.36 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )