Darts / 【TRIPLEIGHT】VOXXX Namiko Muto model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
First model of TRIPLEIGHT for Namiko Mutoh.
The main cut is made up of the wing cut which has a reputation for the legitimate form and the hook release.
By putting a small wing cut between the large wing cut to make the pitch consistent, the grip is stable, and
The control performance was also raised.
The result is an orthodox torpedo barrel with no quirks.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 42.0mm
Maximum Diameter : 7.4mm
Weight : 17.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft :LARO
Tip :Premium Lip Point
Flight :Dee.flight with TRIPLEIGHT logo
Namiko Muto Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )