Darts / 【Harrows】VESPA steel 24gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
| Maker | Harrows |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 59.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 9.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Vespa is the latest addition to Harrows' Brass Series!
Three cuts along the length of the barrel - shark, ring and scallop - combine to give it a unique feel.
Coated in a durable matte silver to complete the tungsten look.
Five electric blue rings have been added to make the dart stand out.
Comes with a super grip shaft and new prime flights.
Specifications
Material::Brass (Tungsten-like coating)
Maximum Diameter: 9.4mm
Length:59mm
Barrel weight:24.0g
Barrel match weight: ±0.05
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRiNiDAD
SHORT ARM SUPPORTER Natsumi Iwata Model SJPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
drag queen
PinkJPY 5,348 ( USD 34.02 )
-
TARGET
BOLIDE 03 SWISS POINT STEEL 22g 190057JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
TARGET
Hema 03 Swiss Point Steel 23g 190126JPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
infinity Balance
bracelets GOLD version Black S 700JPY 7,700 ( USD 48.99 )
-
TARGET
AGORA VERDE AV02 STEEL 23g 100232JPY 11,509 ( USD 73.22 )