Darts / 【Winmau】Michel Van Gerwen model Ambition 2BA 20g 2237-20
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 53.6mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Winmau's MvG design series Ambition provides an impressive feel and amazing grip.
This is the ultimate dart designed with Winmau's proven technology and for all players who are eager to win.
The ultimate brass dart that doesn't look like brass.
Specifications
Material::Brass
Maximum Diameter: 8.0mm
Total length:53.6mm
Barrel Weight:18.0g
Barrel match weight: ±0.05
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Mega Standard Flight x 3 (1 set)
Nylon Shaft x 3 (1 Set)
MvG Model Items
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Authentic steel 23g 1443-23JPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Authentic steel 24g 1443-24JPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Absolute 2BA 20g 2431-20JPY 14,850 ( USD 93.44 )
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Aspire steel 21g 1444-21JPY 8,910 ( USD 56.06 )
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Aspire steel 26g 1444-26JPY 8,910 ( USD 56.06 )
-
Winmau
Michel Van Gerwen model Authentic steel 26g 1443-26JPY 11,550 ( USD 72.67 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )