Darts / 【TRiNiDAD】PRO flower Seong Hye Lim Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A lightweight barrel with a powerful flight.
A standard Torpedo that is easy to fly.
Seong Hye Lim model from Korea.
The grip is made up of a double ring cut and a ring cut with a half circle dot cut.
It is a strong cut.
The barrel is tapered from the center and thickened from the thinnest point to the shaft to create a gentle depression.
By creating an easy to understand grip point, the grip is instantly defined and the center of gravity can be pushed out with pinpoint accuracy.
You can feel the power of the flight even with a light swing of the arm.
The barrel is very easy to handle and fly, so it is recommended for beginners as well as experts.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:41.0mm
Maximum Diameter:7.1mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
The color and size of the tip of the accessories may differ from the photo.
Seong Hye Lim Model Items
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small medium clear blackJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small short clear blackJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small medium clear pinkJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small short clear pinkJPY 1,300 ( USD 8.18 )
-
TRiNiDAD
PRO flower Seong Hye Lim Model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
CONDOR
Seo Byung Su Model Cranium small long clear pinkJPY 1,300 ( USD 8.18 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )