Darts / 【MONSTER】ARIA 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Product Description
The grip area taken widely at the rear of the barrel will surely fit the grip of many players!
In addition, the special ring cut with evenly spaced depressions creates a perfect hook and delivers a solid flight even with light power.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:45.5mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel Weight:17.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )
Recently checked items
-
TARGET
POWER BLACK & GOLD PRO.ULTRA TEN-X 336410JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
VISION ULTRA ARCADE Standard Lime 333770JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
taf0374 ShapeJPY 300 ( USD 1.89 )
-
MONSTER
OGRE LIMITED EDITIONJPY 19,800 ( USD 124.75 )
-
TARGET
VISION ULTRA PAUL LIM G3 334190JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
Blueprint PRO.ULTRA Green Standard 336150JPY 398 ( USD 2.50 )