Darts / 【D.craft】BOMBER BEE CASCADE
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Aluminum |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 25.0mm |
| Weight (barrel Only) | 6.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 15.0mm |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Fun Darts Bomber Series
Interesting darts will appear in 2020!
An interesting darts set that evolved from the Bomber Bullet released last year.
"Bomber Bee!"
It is a lightweight dart made of aluminum material, and when the attached connecting parts are removed, the "barrel can be divided into three parts?
You can connect the barrels and play!
Please check the dart weight capacity of the dart board before use.
Please check the weight capacity of your dartboard before use. Please note that connecting regular darts may cause overweight.
Specifications
Total length:25mm(Single)
Maximum diameter:15mm
Weight:6g(Barrel only)
Material:Aluminum
Accessories
Barrel: 3pcs
Tip: 3pcs
Shaft: 3pcs
Flight:3pcs
Cascade:3pcs
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.50 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )