Darts / 【TRiNiDAD】PRO Leon Type3 Hiroto Ichimiya model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The same vertical cut as the Type2, but with even more grip.
The Leon has been transformed into a straight barrel.
The Leon has been transformed from a torpedo to a straight barrel.
The main double ring cut and the front micro shark cut have been retained.
Originally, Leon has a strong chop.
In addition to these two cuts, a vertical cut has been added to increase the grip.
The back end is tapered to effectively transmit power to the dart, even with a straight barrel.
A straight barrel with a vertical cut.
This barrel is ideal for those who want to fly with a strong tick.
Specifications
Material:90% Tungsten
Length:44.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Hiroto Ichimiya Model Items
-
TRiNiDAD
PRO Leon Type2 Hiroto Ichimiya Model STEELJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
L-Flight × unicorn
EZ Hiroto Ichimiya Model ver.1A dimple Standard BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
UNICORN
Shiori Sato Model Aile SteelJPY 17,000 ( USD 108.16 )
-
TRiNiDAD
PRO Leon Type3 Hiroto Ichimiya model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
L-Flight
flf1991 ShapeJPY 764 ( USD 4.86 )
-
GRAN DARTS
Professional series ASLAN HYBRID No.5JPY 10,175 ( USD 64.73 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )