Darts / DMC Ono kun BRASS DARTS Pink
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Onokun, a character from Higashimatsushima City in Miyagi Prefecture, is now available as a brass dart!
We will donate a part of the sales to the reconstruction support of the Great East Japan Earthquake.
Thank you for your cooperation.
Specifications
Material:Brass
Length:48.0mm
Maximum Diameter:8.0mm
Barrel Weight:16.0g(Barrel only)
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 151.51 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )