Darts / 【TARGET】THE LEGEND G4 47 PAUL LIM model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
THE LEGEND GENERATION-4-47 - Paul Lim
Paul Lim's model "THE LEGEND" never stops evolving, 2020 update!
Sandblasting is added to the Trapezoidal Prism grip area of the first model.
Seeking the best grip area, we broke new ground.
The 2020 best gear of the coloring based on silver was completed.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:20.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
PAUL LIM Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
THE LEGEND GENERATION 7 PAUL LIM MODEL Swiss Point 210281JPY 16,800 ( USD 105.79 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
THE LEGEND GENERATION 9 PAUL LIM MODEL SWISS POINT 24g 190592JPY 17,300 ( USD 108.95 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
TEAM PRO PAUL LIM BRASS STEEL 17.5G 170026JPY 3,199 ( USD 20.15 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )