Darts / 【TARGET】THE LEGEND 80 G3 PAUL LIM model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
TARGET x Paul Lim
The third generation of the 80% tungsten signature model.
Combines the outline of THE LEGEND GEN-3 with the classic style of the past.
A unique long barrel but technical design that doesn't get lost in the grip position.
Favourite gold colour is the key point of this entry model.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:52.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
PAUL LIM Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
THE LEGEND GENERATION 7 PAUL LIM MODEL Swiss Point 210281JPY 16,800 ( USD 105.79 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
THE LEGEND GENERATION 9 PAUL LIM MODEL SWISS POINT 24g 190592JPY 17,300 ( USD 108.95 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS PAUL LIMJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
TARGET
TEAM PRO PAUL LIM BRASS STEEL 17.5G 170026JPY 3,199 ( USD 20.15 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )