Darts / RAY DARTS R4
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Ray Darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 159.72 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/30 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The RAYDARTS R4 is a heavy barrel with a double ring cut and an edgy cut in the front that accentuates the grip.
It expresses a straighter and more aggressive trajectory.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:45.0mm
Maximum diameter:7.1mm
Barrel Weight:21.0g
Standard:2BA
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.31 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.18 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )