Darts / 【SYLAR PROJECT.】Mandara Nina Ota Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Sylar Project |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.04 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/19 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Mandara Oota Shina Model
The sensual shape gives you outstanding grip performance.
The platform is based on the highly acclaimed "amber", which was rebuilt from the ground up to create a glamorous body shape.
The glamorous body shape is designed to bring a sense of security from the outside.
It has a wide range of cuts and a thicker tip to make it fly more aggressively.
Two-stage gripping point for 3-finger and 4-finger lures
It is semi-automatic and easy to use.
Super practice-oriented model, which was completed by trial and error to distribute ratio of tapered and straight parts so that anglers can feel the weight nicely on their wrist
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.5mm
Maximum diameter:7.5mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.91 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.77 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.82 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.23 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.66 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.66 )