Darts / 【TARGET】RISING SUN 80 GENERATION-4 Haruki Muramatsu Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
| Center Of Gravity | Rear |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
TARGET×Haruki Muramatsu
80% Tungsten Signature Model
The outline of RISING SUN 4.0 is retained.
The combination of fine grooves reproduces the model used by him.
The fourth generation entry model with Haruki's blue color.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length: 42.5mm
Maximum diameter:7.8mm
Barrel Weight:17.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Haruki Muramatsu Model Items
-
TARGET
K-FLEX RISING SUN Gen2 Haruki Muramatsu Model Standard Short White 410279JPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TARGET
TEAM PRO HARUKI MURAMATSU BRASS 2BA 18g 180051JPY 3,199 ( USD 20.13 )
-
TARGET
RISING SUN G9 HARUKI MURAMATSU Model No.5 210432JPY 17,800 ( USD 112.01 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Haruki MuramatsuJPY 5,000 ( USD 31.46 )
-
TARGET
K-FLEX RISING SUN Gen2 Haruki Muramatsu Model Shape Medium White 410278JPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TARGET
TEAM PRO HARUKI MURAMATSU BRASS STEEL 18.5g 170021JPY 3,199 ( USD 20.13 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )