Darts / 【TARGET】PYRO 80 GENERATION-6 MITSUMASA HOSHINO Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
TARGET x Mitsumasa Hoshino
80% Tungsten Signature Model
An 80% tungsten barrel based on the PYRO 47 specs.
Exquisite combination of ring cut and step, as well as the characteristic grip area.
The sixth generation of the PYRO entry model, newly released!
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length: 39.0mm
Maximum Diameter:7.8mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mitsumasa Hoshino Model Items
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA S-DARTS LIMITED EDITION 210401JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 9 MITSUMASA HOSHINO MODEL S-DARTS Limited Edition 210259JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
8FLIGHT
MITSUMASA HOSHINO G3 SHAPE BLACK 400888JPY 935 ( USD 5.88 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MAX MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210426JPY 17,800 ( USD 112.10 )
-
8FLIGHT
Mitsumasa Hoshino model Doric Shaft clear black 32mmJPY 880 ( USD 5.53 )
-
Portrait in Darts
piv1001JPY 6,090 ( USD 38.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )