Darts / 【TARGET】BOLIDE 12 2BA 20g 210034
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.04g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
NEW Series "Bolide"!
Two different barrel designs allow for a variety of grip and playing styles!
Intricately constructed with precision machined radial cuts and a sandblasted coating for a comfortable grip and feel in the hand.
Provides a comfortable grip and feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 47.0mm
Maximum Diameter:7.1mm
Barrel Weight:18.04g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
Naomi Tomikawa player support charity T-shirt White MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
L-Flight
PRO Vintage Logo TypeA shape KAMI MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
one80
Circult Flight Light BlueJPY 275 ( USD 1.74 )
-
JOKER DRIVER
jof0532 ShapeJPY 907 ( USD 5.76 )
-
one80
Jim Williams Model Dragon Flight GreenJPY 275 ( USD 1.74 )
-
one80×L-Style
Shell Lock PunchJPY 2,530 ( USD 16.09 )