Darts / 【TARGET】BOLIDE 04 SWISS POINT STEEL 23g 190061
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
NEW Series "Bolide"!
Five different barrel designs allow for a variety of grips and playing styles!
Intricately constructed with precision machined radial cuts and a sandblasted coating for a comfortable grip and feel in the hand.
Provides a comfortable grip and feel.
*SWISS POINT Replacement tool included.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 51.0mm
Maximum Diameter:6.8mm
Barrel Weight:23.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
BRASS POWER STORM PHIL TAYLOR STEEL 22g K 200282JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
L-Flight×TIGA
PRO Shuichiro Hayashi Model 2025 Standard RedJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Mayu Shikanai COLLABO T-shirt Beige XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
Fit
GEAR Shaft fis8812 ["Normal"] ["Spin"]JPY 1,130 ( USD 7.19 )
-
Doron
RECOVERY ARM No logo Hard type MJPY 5,060 ( USD 32.18 )
-
JOKERDRIVER × Third
collaboration case TYPE2.5 Black×RedJPY 22,000 ( USD 139.97 )