Darts / 【COSMODARTS】Ouka Ranman Natsumi Iwata model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The latest model of Natsumi Iwata's signature barrel, the 2nd place of "JAPAN LADIES 2019" annual ranking!
The outline has been redesigned from a torpedo style to a straight style.
The cut is designed to have a high grip and is perfect for users who are looking for a straight with a strong hang.
The high potential of this model has been proven by Iwata's performance in the 2019 season.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Natsumi Iwata Model Items
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Standard Medium Clear BluegreenJPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TRiNiDAD
Romero TYPE2 Natsumi Iwata Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.13 )
-
CONDOR
AXE GOLDFISH Natsumi Iwata Model Small Short Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.82 )
-
TRiNiDAD
THE ROYAL 2024 ROMERO3JPY 14,800 ( USD 93.13 )
-
TRiNiDAD
Romero TYPE3 Natsumi Iwata Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 14,800 ( USD 93.13 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )