Darts / 【TIGA】Tombo
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The TIGA MUSHI series has been used by a wide range of users from beginners to professional players since the introduction of Kabutomushi in 2005.
The TIGA MUSHI series, which has been used by a wide range of users from beginners to professional players since the introduction of Kabutomushi in 2005, has been reissued with a new package after 15 years.
The Mushi series, which had a novel Japanese name at the time, was designed to
The Mushi series, which has a novel Japanese name at the time, offers both cost performance and performance, and is a royal lineup that has been handed down since the founding of the TIGA brand.
Tombo Dragonfly
Strong shark cuts are arranged in unequal pitch.
This model pursues strong grip and good hand release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:40.0mm
Maximum diameter:7.3mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Mayu Shikanai COLLABO T-shirt Black LJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
RAY SMARTPHONE&TABLET HOLDER JPY 2,750 ( USD 17.49 )
-
【L-Flight】】PRO Akari Oshiro Model 2025 CHAMPION Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
TARGET
Swiss DS Black Point 35mm 340044JPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
Zaoral
Recovery Necklace Natsumi Iwata Signature Model White/Purple LJPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
CAMEO
DROP SLEEVE AquaJPY 2,198 ( USD 13.98 )