Darts / 【TIGA】Kirigirisu
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The TIGA MUSHI series has been used by a wide range of users from beginners to professional players since the introduction of Kabutomushi in 2005.
The TIGA MUSHI series, which has been used by a wide range of users from beginners to professional players since the introduction of Kabutomushi in 2005, has been reissued with a new package after 15 years.
The Mushi series, which had a novel Japanese name at the time, was designed to
The Mushi series, which has a novel Japanese name at the time, offers both cost performance and performance, and is a royal lineup that has been handed down since the founding of the TIGA brand.
Kirigirisu Kirigirisu
The positive shark cut has a curve that is easy to fit in the fingers.
You can enjoy a sense of security and a comfortable ground contact feeling when you grip it.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TIGA
HYPER POINT TIP BLACK 30mm 25pcsJPY 310 ( USD 1.96 )
-
ULTIMA DARTS
WALD Shuichiro Hayashi ModelJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
Unicorn
SIGMA ZeroD Conversion Titanium Plane 25mm No.78030JPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
JOKERDRIVER
CRYSTAL ZODIACJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
Harrows
hac0151 BlackJPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Mayu Shikanai COLLABO T-shirt Beige XXLJPY 4,000 ( USD 25.45 )