Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK FOREVER2 Shusaku Nakamura Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.5g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
2019WDF WORLD CUP Youth Singles 3rd place. Nakamura Shusaku's second model.
To the main grip area of the straight, I gave a further micro cut to the Earl square cut which has an established reputation for hand release.
The grip is very delicate and you can get the perfect throwing comfort.
From the main grip area to the maximum diameter with the reverse shark cut, the area has been clearly divided.
The center area at the maximum diameter and the front area at the tip of the barrel are also micro cut to create a perfect finish.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 50.0mm
Maximum diameter : 7.0mm
Weight : 22.5g(including point)
Set contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Shusaku Nakamura Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE FOREVER3 SHUSAKU NAKAMURA MODEL SteelJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Forever3.5 SHUSAKU NAKAMURA MODEL 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
DYNASTY
A-FLOW PLATINUM LINE"FOREVER"NAKAMURA SHUSAKU MODEL No.5JPY 8,800 ( USD 55.44 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO KAMI Syusaku Nakamura Model Shape KAMI MIXJPY 950 ( USD 5.98 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ Syusaku Nakamura Model Standard MIXJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
A-FLOW PLATINUM LINE"FOREVER"NAKAMURA SHUSAKU MODEL SteelJPY 8,800 ( USD 55.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )