Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE SHURI Yuki Takeshima Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The first model for talented young A-Flow player, Yuki Takeshima.
Only the traditional ring cut is placed in the main grip area with a gentle backward curve processing.
By reducing the amount of information to the fingertips, it enhances concentration on throwing and responds to the reaction of confidence.
The fusion of Black and Rainbow creates a powerful and vibrant barrel.
Each barrel will have a different coating color.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 44.0mm
Maximum Diameter : 7.4mm
Weight : 18.0g(Barrel only)
Contents
Barrel x 3 (1 Set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK-ALPHA・T Park Hyunchul ModelJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Aika Ohsugi Navy MJPY 4,500 ( USD 28.16 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Steel Berry van Peer ModelJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Park Hyunchul modelJPY 3,700 ( USD 23.15 )