Darts / 【TARGET】PYRO STRAIGHT MITSUMASA HOSHINO Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Mitsumasa Hoshino's legendary PYRO first model is reincarnated!
The outline is boldly changed without changing the visual at that time.
The combination of the newly adjusted delta cut and micro groove supports the grip and release.
Limited edition of a special straight barrel made with Mitsumasa Hoshino's passion!
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 42.5mm
Maximum Diameter:6.6mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mitsumasa Hoshino Model Items
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA S-DARTS LIMITED EDITION 210401JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210472JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MAX MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210800JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL SWISS POINT 24g 190588JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
Portrait in Darts
piv1001JPY 6,090 ( USD 38.64 )
-
8FLIGHT
Mitsumasa Hoshino model Doric Shaft clear blue 32mmJPY 880 ( USD 5.57 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )