Darts / AMATERASU GENBU
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Amaterasu |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 32.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Designed to be thrown without worrying about balance.
The moment you pick it up, your fingers will have a secure grip.
Short torpedo speed for easy grip.
The barrel is reversible for different conditions.
The barrel is reversible, which is rare for a short barrel.
Not likely to happen!
Experience a short barrel like never before.
Specifications
Overall Length: 32.0mm
Maximum Diameter:8.2mm
Weight: 17.5g
Material:Tungsten90
Standard:2BA
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Condor Flight x 3 (1 set)
Condor Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )