Darts / 【TARGET】REBEL REBORN JOKER Ryuta Arihara model 210076
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 42.8mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.45mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, a highly practical darts barrel is completed.
REBEL REBORN JOKER
Super DARTS 2020 LIVE MATCH BATTLE Winner, Ryuta Arihara's model.
Based on a straight type barrel, the groove is irregularly placed.
This is the orthodox model for the Pro Tour with the added personality of the player.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 42.8mm
Maximum diameter:6.45mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryuta Arihara Model Items
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Ryuta AriharaJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
L-Flight
PRO Ryuta Arihara Model ver.1 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.53 )
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap 2025 Ryuta AriharaJPY 2,000 ( USD 12.59 )
-
SHADE
Ryuta Arihara JAPAN 2024 Champion T-SHIRT Black MJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
UNICORN
Ryuta Arihara Model Fever Limited Gold ColorJPY 17,000 ( USD 107.06 )
-
UNICORN
Ryuta Arihara Model Fever universalJPY 17,000 ( USD 107.06 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )