Darts / 【TARGET】ECHO 11 2BA 18g 210058
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.04g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
SOFT TIP exclusive barrel "ECHO
The ECHO series is designed for SOFT TIP players, focusing on the shape, weight and grip.
The ECHO series is designed for SOFT TIP players, focusing on shape, weight and grip to provide the best balance for SOFT TIP players.
The barrel features intricate radial cuts and a BLACK PVD coating.
The cut is sandblasted to greatly enhance the grip.
Specifications
Material:90% Tungsten
Overall length: 55.0mm
Maximum diameter:6.2mm
Barrel Weight:16.04g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.54 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )