Darts / 【TARGET】ORB 02 Steel 22g 190088
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Great balance, great design.
The ORB series comes in a variety of barrel shapes, weights and designs.
We aimed to create the best barrel for every player.
The contemporary radial cut and electric blue lines of the barrel create a great balance and impactful design.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:54.0mm
Maximum Diameter:6.9mm
Barrel Weight:22.0g (including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Short Black 410141JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
JAKO
jkc0412 RedJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model SteelJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
FLAGS
T-Shirts Standard White XXXLJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
PICPIN
Kafunsho EJPY 500 ( USD 3.17 )
-
one80
Emorite 04 Steel 25gJPY 12,100 ( USD 76.98 )