Darts / 【TARGET】ORB 03 Steel 21g 190090
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.5mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.95mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Great balance, great design.
The ORB series comes in a variety of barrel shapes, weights and designs.
We aimed to create the best barrel for every player.
The contemporary radial cut and electric blue lines of the barrel create a great balance and impactful design.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:50.5mm
Maximum Diameter:6.95mm
Barrel Weight:21.0g (including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Joker Driver
-ZERO- St3 polish 43.5mm MidRearJPY 71,500 ( USD 454.94 )
-
L-Flight
flf0796 Shape Clear GreenJPY 693 ( USD 4.40 )
-
MASTER STROKE
T-shirts Yasuyoshi Matsumoto ver.1 Black LJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
LARO
lrs4051 ClearJPY 880 ( USD 5.59 )
-
JOKER DRIVER
NEXUS22 SIC BO2 CenterJPY 27,500 ( USD 174.97 )
-
TARGET
REBEL REBORN RAGE 2.0 SAYAKA KAMEO Model SP steel L/EJPY 8,360 ( USD 53.18 )