Darts / 【TARGET】RVB Regasy Raymond van Barneveld model G3 2BA 18g 210043
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Pixel cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.34g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Five-time World Champion, Premier League Champion and Grand Slam Champion.
The Dutch legend known as "Bernie". The RVB G3, modeled after Raymond Van Barneveld, is now available!
The RVB G3 is a tribute to the barrel he used when he became the first World Champion. By combining the pixel cut and nano grip
The result is a barrel with a new feel.
The BLACK PVD coated overlay on the back is for long lasting protection and enhanced grip on the barrel.
*STEEL DARTS are made with SWISS POINT.
Specifications
Material:95% Tungsten
Length:48.0mm
Maximum Diameter:6.2mm
Barrel Weight:16.34g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Raymond van Barneveld Model Items
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334320JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD CHRONO PRO.ULTRA Shape 3set 337700JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK BUNDLE Shape 3set 337300JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334280JPY 398 ( USD 2.49 )
-
TARGET
BARNEY25 RAYMOND VAN BARNEVELD PRO.ULTRA Standard 3set 336970JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
K-FLEX RAYMOND VAN BARNEVELD MODEL Standard Intermediate Black 410133JPY 1,980 ( USD 12.46 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )