Darts / 【TARGET】RVB Regasy Raymond van Barneveld model G3 Swiss Point 25g 190068
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Pixel cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Five-time World Champion, Premier League Champion and Grand Slam Champion.
The Dutch legend known as "Bernie". The RVB G3, modeled after Raymond Van Barneveld, is now available!
The RVB G3 is a tribute to the barrel he used when he became the first World Champion. By combining the pixel cut and nano grip
The result is a barrel with a new feel.
The BLACK PVD coated overlay on the back is designed for long term protection and enhanced grip on the barrel.
*STEEL DARTS are made with SWISS POINT.
Specifications
Material:95% Tungsten
Length:51.0mm
Maximum Diameter:6.7mm
Barrel Weight:25.0g (including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Raymond van Barneveld Model Items
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334280JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
K-FLEX RAYMOND VAN BARNEVELD MODEL Standard Short Black 410132JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420003JPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334320JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334330JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK BUNDLE TEN-X 3set 337310JPY 800 ( USD 5.09 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )