Darts / 【UNICORN】CODE GARY ANDERSON Model 2BA No.04263
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.4mm |
| Weight (barrel Only) | 16.37g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
CODE PLAYER MODEL expresses a player's name by the tick which used the Morse code.
It is the same specification as each player model, and the pattern of the tick is changed to CODE specification respectively.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 80% Tungsten
Length:52.4mm
Maximum Diameter:6.1mm
Barrel Weight:16.37g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Tip x 3 (1 set)
GARY ANDERSON Model Items
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS GARY ANDERSON 21G No.29001JPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
UNICORN
WORLD CHAMPION GARY ANDERSON Model PHASE5 Steel 25g No.29024JPY 11,999 ( USD 76.13 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN GARY ANDERSON 27G No.27803JPY 13,037 ( USD 82.70 )
-
UNICORN
WORLD CHAMPION GARY ANDERSON Model PHASE5 2BA 18g No.04502JPY 11,999 ( USD 76.13 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN GARY ANDERSON 21G No.27800JPY 13,037 ( USD 82.70 )
-
UNICORN
NOIR GARY ANDERSON Model PHASE5 Steel 23g No.27852JPY 14,000 ( USD 88.82 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.70 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )