Darts / 【UNICORN】CODE IAN WHITE Model Steel 23g No.06060
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.3mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
≪CODE PLAYER MODEL
CODE PLAYER MODEL expresses a player's name by the tick which used Morse code.
It is the same specification as each player model, and the pattern of each tick is changed to CODE specification.
It has a great look and a new feel.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:48.3mm
Maximum diameter:6.5mm
Barrel Weight:23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 12 (4 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
IAN WHITE Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )